Zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou?

Praha - Více než polovina investorů do drahých kovů volila tuto formu investice ve větší míře teprve v posledních třech letech. Hlavním motivem většiny střadatelů je ochrana proti inflaci a zhoršení ekonomiky, ale také snaha diverzifikovat své portfolio. Při výběru prodejce investičního zlata je rozhodujícím kritériem cena a také předchozí zkušenosti s prodejcem. Spolu s dalšími závěry to vyplývá z aktuálního výzkumu společnosti AuPortal.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Peníze, zlato

Mezi investory do drahých kovů najdeme spíše konzervativní průměrně zkušené střadatele, kteří investují většinou dvakrát až třikrát do roka. Konzervativní chování investorů je podrženo také tím, že bývají loajální a poměrně neochotně mění prodejce investičních kovů. Nejdůležitějším kritériem pro výběr prodejce je sice cena, ale také právě předchozí zkušenost s prodejcem a doporučení rodiny nebo známých.

Investoři do drahých kovů bývají poměrně ponaučenými investory a chladnými analytiky. Více než čtyři pětiny jich hledají prodejce na internetu. Také proto u prodejců oceňují zejména přehlednost e-shopu, dostupnost produktů a spolehlivost v dodání zvoleného zboží.

„Investor do zlata je konzervativní povahy, nejedná příliš impulzivně a vztahy buduje na vzájemném respektu. Naším cílem bylo zmapovat potřeby investorů do drahých kovů. Nároky na poskytování služeb v oblasti investic narůstají. Cena už není zcela zásadní a u drobných rozdílů se zákazník raději přikloní ke kvalitě služeb," říká Bronislav Beneš, business manager společnosti AuPortal.

Data Českého statistického úřadu ukazují, že české domácnosti zažily výrazné navýšení úspor v roce 2009, ale následující dva roky tyto úspory klesaly navzdory mírnému oživení ekonomiky. „Nepříznivý ekonomický vývoj a nevýrazný růst příjmů dohnal domácnosti k dalšímu navyšování úspor, což se částečně odrazilo v posledních třech letech také v jejich ochotě ukládat prostředky do investičního zlata. Podle našich odhadů bude obliba zlata jako investičního přístavu i nadále růst," doplňuje Bronislav Beneš.

Témata: Zlato
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zlato jako bezpečný úkryt před inflací a nejistou ekonomikou?

Vstupte do diskuze (2)

Doporučujeme

Na valnou hromadu Credit Suisse vtrhli aktivisté Greenpeace, šéf banky je…

28.04.2017 14:42 Curych - Na výroční valnou hromadu švýcarské banky Credit Suisse dnes pronikli aktivisté z hnutí…

Philip Morris ČR vyplatí za loňský rok hrubou dividendu 1000 Kč

28.04.2017 13:24 Praha - Společnost Philip Morris ČR, která je předním výrobcem a prodejcem tabákových výrobků v…

České dráhy se loni přehouply do zisku, roste zájem o nákladní dopravu

28.04.2017 13:08 Aktualizováno Praha - České dráhy v loňském roce hospodařily s čistým ziskem 882 milionů korun, zatímco předloni…

Počet účtenek v rámci EET překonal jednu miliardu

28.04.2017 12:13 Praha - Elektronická evidence tržeb (EET) byla spuštěna 1. prosince 2016 a Finanční správa k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama