Zentiva chce opustit Burzu cenných papírů Praha

Praha - Představenstvo největšího českého výrobce léků Zentiva ve středu oznámilo, že zahájilo kroky nezbytné k ukončení obchodování Zentivy na Burze cenných papírů Praha. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na zprávu společnosti Zentiva.

Přidejte svůj názor

Představenstvo Zentivy rovněž rozhodlo o zahájení kroků směřujících k ukončení obchodování globálních depozitních akcií (GDS) na londýnské burze a k úplnému ukončení programu GDS, a to jak ve vztahu k tzv. Regulation s GDS tak i k tzv. Rule 144A GDS.

"Nic podobného jsme zatím na naší burze řešit nemuseli," řekl agentuře Mediafax ředitel Burzy cenných papírů Praha Petr Koblic. "Způsob, jakým bude obchodování s akciemi Zentivy na pražské burze ukončeno, zatím není stanoven," dodal ředitel pražské burzy. "Celá záležitost se bude řešit podle holandského práva, ale můžu zaručit, že s emitentem, tedy se Zentivou, budeme jednat tak, aby nebyly poškozeny zájmy akcionářů," řekl Koblic s tím, že akcionáři, kteří vlastní akcie Zentivy budou mít dostatek času své cenné papíry prodat majoritnímu akcionáři.

Představenstvo má v úmyslu dosáhnout ukončení obchodování akcií a GDS, jakož i ukončení programu GDS, co nejrychleji jak to bude prakticky možné. Rozhodnutí představenstva Zentivy přichází poté, co největší akcionář Zentivy, francouzská společnost Sanofi-Aventis, uspěl se svou nabídkou na převzetí české firmy.

Společnost Zentiva N.V. je mezinárodní farmaceutická firma, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej moderních generických farmaceutických produktů. Společnost má významné postavení na farmaceutických trzích v České republice, na Slovensku, v Rumunsku a v Turecku a rychle roste také v Polsku, Rusku, Bulharsku, Maďarsku, na Ukrajině a v pobaltských republikách.

Strategie Zentivy spočívá v zajištění dalšího růstu zlepšováním dostupnosti moderních léků prostřednictvím poskytovatelů primární péče v rámci zemí Evropské unie a východní Evropy. Budoucí růst se má zakládat na pokračujícím organickém rozvoji stávajících podnikatelských aktivit a také cestou vybraných akvizic při zachování růstu ziskovosti.

V současné době Zentiva pokrývá širokou škálu terapeutických oblastí se zvláštním zaměřením na kardiovaskulární choroby, zánětlivé stavy, bolest, infekce a nemoci centrálního nervového systému, gastroenterologii a urologii.

Středeční obchodování na Burze cenných papírů Praha zakončila Zentiva na úrovni 1 102 Kč za akcii. Zatímco souhrnný ukazatel pražské burzy index PX od začátku roku 2009 oslabil o 21,28 procenta, Zentiva si v této době připsala 2,23 procenta.

Témata: burza
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Zentiva chce opustit Burzu cenných papírů Praha

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Toshiba ohlásí bankrot divize Westinghouse již v úterý - anotační foto

Toshiba ohlásí bankrot divize Westinghouse již v úterý

27.03.2017 15:53 Tokio - Chystaný bankrot americké jaderné divize japonského konglomerátu Toshiba se oproti původním…

Papírové padesátikoruny lze vyměnit už jen do konce týdne, mezi lidmi jich jsou miliony - anotační foto

Papírové padesátikoruny lze vyměnit už jen do konce týdne, mezi lidmi jich…

27.03.2017 15:38 Praha - Pokud ještě vlastníte papírovou padesátikorunu a chcete si ji vyměnit, měli byste si…

Babiš chce OKD pro Prisko, s Diamem jsou prý špatné zkušenosti - anotační foto

Babiš chce OKD pro Prisko, s Diamem jsou prý špatné zkušenosti

27.03.2017 14:27 Jihlava - Návrh na převzetí černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku, státním podnikem Prisko…

Firma ČD Cargo je podezřelá z účasti v kartelu, ÚOHS už zajišťoval důkazy - anotační foto

Firma ČD Cargo je podezřelá z účasti v kartelu, ÚOHS už zajišťoval důkazy

27.03.2017 11:58 Praha - Firma ČD Cargo je podezřelá, že se podílela na rozdělení trhu, cenové koordinaci a na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama