Index Nikkei posiluje o 1,4 procenta

Tokio - Klíčový index japonské burzy Nikkei v závěru čtvrteční seance posílil o 1,4 procenta. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Japonská burza se na začátku obchodování dostala do poklesu, když investoři reagovali na středeční pesimistické výsledky na Wall Streetu. V závěru seance však japonská burza začala naopak opět získávat půdu, k čemuž jí pomohly především výsledky elektronických výrobců. Jejich akcii stouply zejména poté, co automobilka Honda Motor oznámila plán investovat do elektronické společnosti Pioneer. Akcie této firmy stouply ve čtvrtek o 23,3 procenta.

Klíčový index Nikkei se při zisku 1,4 procenta dostal 8,847,01 bodu. Širší index Topix, který posílil o 1,2 procenta, se dostal na úroveň 839,50 bodu.

„Trh je krátkodobě velmi citlivý na zprávy o výsledcích podniků a společností, nakupuje se po dobrých zprávách, prodává po špatných,“ komentoval čtvrteční trh Hiroaki Osakabe, manažer fondů Chibagin Asset Managament. „Dnes je to skutečně půl na půl, když automobily a technický sektor jsou nahoře, zatímco finanční sektor a prodeje domů dole," dodal Osakabe.

Společnost Canon si ve čtvrtek připsala 3,1 procenta a automobilová společnost Honda posílila 1,7 procenta. Další automobilka, Toyota, sice oznámila, že její celosvětové prodeje v období leden až březen meziročně klesly o 27 procent, i její akcie však ve čtvrtek zaznamenaly úspěch.

Pokles Toyoty však nijak dramaticky nevybočil ze současného celosvětového stavu tohoto odvětví, když se jí podařilo ve čtvrtletí leden až březen 2009 prodat 1,767 milionů automobilů, což je v současných poměrech považováno spíše za úspěch. Uznal to i Goldman Sachs, když své hodnocení společnosti Toyota zvýšil z "neutrálního" na "kupovat", což její akcie ve čtvrtek posílilo o 3,5 procenta.

Akcie japonských finančních společností zaznamenaly všeobecný pokles, kterému pomohla i zpráva, že japonská banka Nomura by mohla ve finančním roce, který skončil v březnu, zaznamenat celoroční ztrátu ve výši 700 miliard jenů (7 miliard dolarů).

Témata: burza
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ECB nechala měnovou politiku beze změny, v eurozóně jsou patrné obavy

26.04.2018 16:13 Frankfurt - Evropská centrální banka (ECB) dnes podle očekávání nechala základní úrokové sazby beze…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Byznysu

reklama
reklama